Bár a Bundesliga véget ért, a német foci még adós nekünk egy jó meccsel. Jön ma a Német Kupa fináléja, a Leverkusen – Bayern München összecsapás!

Leverkusen

A Leverkusen éppen, hogy lemaradt a bajnokságban a BL-indulást érő negyedik pozícióról. Végül két pont volt a különbség a Borussia Mönchengladbach és a “gyógyszergyáriak” között. Nyilván a teljes szezont kellene vizsgálni, de az utolsó fordulókban a Hertha elleni vereség nem jött jókor Peter Bosz együttesének.

Ami a Német Kupát illeti, a Leverkusen a legjobb 64 között kapcsolódott be a küzdelmekbe. Az Aachen együttesét otthon nagyon sima 4-1-re verték el, majd következett a legjobb 32 között a Paderborn csapata. Az előzetes várakozásoktól eltérően itt már nehezebben jött össze a győzelem, csak 1-0-ra nyert a Bayer. A nyolcaddöntőben a Stuttgartot fogadták, ahol 2-1-re nyertek, majd a negyeddöntőben az Union Berlin érkezett. Talán ez volt a legizzasztóbb összecsapása a sorozatban a Leverkusennek, ugyanis a fővárosi együttes 1-0-ra vezetett sokáig, de végül 3-1 arányban győztek Havertzék. Az elődöntőben pedig jött a csodacsapat, a Saarbrücken együttese és vele együtt a 3-0-ás siker.

Bayern München

A Bayern Münchennek nagyon jót tett, hogy tavaly novemberben menesztette Niko Kovácot, ugyanis a helyére érkező – és azóta pozíciójában megerősített – Hansi Flick gatyába rázta a bajorokat. Ledolgozták a bajnokságban a Lipcsével szembeni hátrányukat és végül 13 pontot verve a második Dortmundra, sorozatban nyolcadik alkalommal megnyerték a Bundesligát. Sőt, az együttesből került ki a német pontvadászat gólkirálya is, egy bizonyos Lewandowski, aki 34-szer szomorította az ellenfeleket.

A Német Kupában is szállították a kötelező győzelmeket a bajorok. A legjobb 64 között idegenben a Cottbust (1-3), a legjobb 32 között a Bochum csapatát verték el idegenben (1-2). Ezen a meccsen álltak a bajorok a legközelebb a kieséshez, ugyanis a 83. percig a hazai csapat vezetett. A nyolcaddöntőben egy gólzáporos meccsen 4-3-ra verték el a Hoffenheim gárdáját, majd a negyeddöntőben a Schalke otthonában győztek 1-0-ra. Az elődöntőben pedig hiába egyenlített ellenük a Frankfurt, a végén a Bayern ezt a meccset is megnyerte 2-1-re. A meccs győztes találatát természetesen Lewandowski jegyezte.

Leverkusen – Bayern München

A Leverkusen és a Bayern München a bajnokságban oda-vissza nyert az egymás elleni meccseiken. Érdekesség, hogy mind a két diadal a másik otthonában született. Novemberben 2-1-re győzött a Leverkusen, majd a kényszerszünet utáni időszakban, most júniusban a Bayern München vitte el mind a három pontot a Leverkusentől. Ez a meccs 4-2-vel zárult.

Mire fogadjunk ma?

A Bayern München egészen elképesztő formában van, tavaly decemberben kaptak ki utoljára! Ezt követően tétmeccsen is csak egyszer játszottak döntetlent, 24 meccset megnyertek! A Leverkusen a kényszerszünet után három vereséggel, egy döntetlennel és hat győzelemmel áll. Peter Bosz együttese sok gólt szerez, de a védekezéssel akadnak problémáik.

Egy kupameccs, főleg, ha döntőről beszélünk, mindig egy másik kávéház. Berlinben, semleges helyszínen, nézők nélkül küzdenek majd meg a csapatok a Német Kupáért. Egy kupagyőzelem a Leverkusennek vigaszt jelentene a lemaradt negyedik helyre, de a Bayern formájára nem biztos, hogy találnak ellenszert. A kombinált gólokra megyünk inkább rá.

Meccs: Leverkusen – Bayern München, Német Kupa, szombat 20:00

Tipp: Mindkét csapat szerez gólt + Gólszám 2,5. Igen és Több, mint 2,5. Odds: 1,72