Az FA Kupában a hétvégén elődöntőket rendeznek, a mai napon a Manchester United – Chelsea rangadóról értekezünk.

Manchester United

A Manchester United kiváló formájának köszönhetően a bajnokságban ott toporzékol a harmadik és negyedik hely környékén. Már csak két forduló van vissza és a Chelseat és a Leicestert meglepve még előzhetnek a “Vörös Ördögök”, és odaérhetnek a BL-indulást érő helyre. Mellette pedig most az FA Kupa fináléjába is beverekedhetik magukat. A hazai kupában a 64 között a Wolves-szal csatáztak, akiket csak a megismételt találkozón tudtak legyőzni. A 32 között érkezett a Tranmere együttese és egy idegenbeli tükörsima 6-0. A legjobb 16 között pedig a Derby-t verték el egy laza 3-0-val. A negyeddöntőben némi meglepetésre csak a hosszabbításban tudták a Norwich csapatát legyőzni.

Ahogy említettük, a United nagyon jó formában van. Legutóbb januárban szenvedett vereséget Ole Gunnar Solskjær gárdája. A kényszerszünet óta pedig nyolc tétmeccsen csak kétszer játszottak döntetlent, a többi meccset megnyerték. A legutóbbi öt meccsükön ráadásul mindig rúgtak minimum két gólt. A mai napon mindenki egészséges a keretben, így csak az lesz a kérdés, hogy a norvég edző a legerősebb kezdőt küldi-e ki a pályára, vagy rotál egy kicsit, hiszen a bajnokságban fontosabb lenne a BL-helyet megcsípni.

Chelsea

Frank Lampard csapata október óta a BL-indulást jelentő helyeken tanyázik a bajnokságban, így nagyon szomorú lenne a helyzet, ha az utolsó fordulókban buknának. Persze, ha nem kaptak volna ki a Sheffield Utd. ellen 3-0-ra…de ez már mindegy. Ami az FA Kupát illeti: a legjobb 64 között becsatlakozva a “Kékek” otthon 2-0-val küldték haza a Nottingham együttesét, majd a 32 között a Hull otthonában jutottak tovább. Innentől jöttek a keményebb falatok a Chelsea-nek, ugyanis a nyolcaddöntőben a Liverpoolt fogadták. A vártnál simábban, 2-0-val léptek újabb kört Lampardék, hogy aztán a Leicester elleni negyeddöntőt is behúzzák (1-0 a “Farkasok” otthonában).

A kényszerszünet óta a Chelsea nyolc tétmeccsen volt érdekelt, amelyekből kettőt bukott csak el. Az egyik a fent említett Sheffield Utd. elleni fiaskó, a másik a West Ham ellen elbukott londoni rangadó volt. A legutóbbi bajnoki fordulóban a Norwich ellen győzelmi kényszerben volt az együttes, de végül Giroud csukafejesével csak sikerült legyőzni a már kiesett “Kanárikat”. Lampard hasonló “dilemmával” küzdet, mint Solskjær: érdemes lesz rotálni annak érdekében, hogy a bajnokságban hátralévő két meccsen biztosítsák a BL indulást.

Manchester United – Chelsea

Manchester United – Chelsea meccset ebben a szezonban már hármat is láthatott a közönség. Szabad szemmel is jól látható összegben merünk arra tenni, hogy egyik összecsapást sem élvezte Lampard, ugyanis mindegyik meccset elbukta a Chelsea. Rögtön a PL nyitó fordulóján szaladtak bele az Old Traffordon egy 4-0-ba, majd a Ligakupában kaptak ki 2-1-re és a bajnoki “visszavágón” is a “Vörös Ördögök” nyertek a Stamford Bridge-en 2-0-ra.

Mire fogadjunk? Kiegyenlített párharcra van kilátás, nem lennénk meglepve, ha a csata büntetőkkel dőlne csak el. Hajszálnyival, de a Chelseat esélyesebbnek látjuk arra, hogy bemasírozzon a fináléba.

Meccs: Manchester United – Chelsea, FA Kupa, vasárnap 19:00

Tipp: Ki jut tovább? Chelsea. Odds: 1,99